Czy labrador lubi pływać?

Czy labrador lubi pływać?

Labrador jest wyjątkowym psem wodnym. Jego podwójna sierść, krótki ogon i umiejętność pływania sprawiają, że jest to doskonały wybór dla miłośnika wody. Jeśli masz wątpliwości, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy Twój labrador lubi pływać. Jeśli tak, istnieją sposoby, aby przyzwyczaić zwierzę do wody. Poniżej przedstawiamy zalety Labradora jako psa wodnego.

Cechy fizyczne labradora sprawiają, że jest on doskonałym psem wodnym

Labrador jest mocną, krótkowłosą rasą z długim, pajęczym ogonem. Te cechy fizyczne sprawiają, że rasa ta jest doskonałym psem wodnym. Podwójna sierść labradorów jest wodoodporna, a ich skóra składa się z dwóch odrębnych warstw – zewnętrzna jest sztywna i odpycha wodę, natomiast wewnętrzna jest gładka i miękka. Obie te warstwy są niezbędne, aby pies mógł zachować ciepło i suchość w zimnej wodzie.

Ma podwójną sierść

Twój labrador ma podwójną sierść z kilku powodów, między innymi do pływania. Podwójna sierść chroni Labradora przed żywiołami i utrzymuje go w cieple zimą, podczas gdy pojedyncza warstwa utrzymuje go w suchości latem. Obie warstwy zatrzymują wilgoć, która może powodować nieprzyjemny zapach. Po pływaniu wypłucz psa, aby usunąć nadmiar wody, ale pamiętaj, aby do mycia używać ciepłej wody. Dobrze jest też szczotkować sierść, aby uniknąć matowego, tłustego lub splątanego podszerstka.

Ma krótki ogon

Jedną z najbardziej unikalnych cech Labradora jest jego krótki, klapnięty ogon. Ogon labradora jest nie tylko funkcjonalny, ale jest również oznaką dominacji i pewności siebie. Cechy te są niezbędne, aby Labrador był świetnym pływakiem. Chociaż krótki ogon labradora jest cechą charakterystyczną tej rasy, istnieje jeszcze kilka innych cech, które czynią ten typ psa wyjątkowym.

Przeczytaj:  Labrador a owczarek niemiecki - podobieństwa

Jest dobrym pływakiem

Większość labradorów jest doskonałymi pływakami, jeśli tylko pozwoli się im pływać. Niektóre psy jednak niechętnie pływają. Może to wynikać z lęku przed wodą lub złych doświadczeń. Wprowadzaj szczeniaka do wody powoli. Nigdy nie zmuszaj go do wchodzenia do wody, zanim nie będzie na to gotowy. Nigdy też nie stosuj nadmiernego wysiłku fizycznego w wodzie. Nawet jeśli w końcu stanie się pewnym pływakiem, nie narażaj go na niebezpieczne sytuacje.

Jest to dobry pies wodny

Labrador jest naturalnym pływakiem, a geny tej rasy sprawiają, że jest to doskonały pies wodny. Nie oznacza to jednak, że powinieneś od razu rozpocząć sesję pływacką ze swoim nowym pupilem. Zaleca się, aby z wprowadzeniem psa do wody poczekać do około 12 tygodnia życia. Wynika to z faktu, że dla współczesnych labradorów woda może być nieznanym środowiskiem. Prawdopodobnie od dzieciństwa nie miały one zbyt wiele zajęć w wodzie, takich jak aportowanie piłek, zabawy z dziećmi czy pływanie. Dlatego warto pozwolić im rozwinąć instynkt wodny, zabierając je do wody powoli.

Jest to dobry pies wodny w ciepłych wodach

Labrador jest doskonałym psem wodnym, zwłaszcza gdy woda jest ciepła. Jednak nie wszystkie labradory lubią wodę. Niektóre nie lubią kąpieli, zwłaszcza jeśli jest ona większa niż wanna. W takich przypadkach należy działać aktywnie, aby zachęcić psa do polubienia wody. Oto kilka wskazówek, jak sprawić, by Twój labek polubił ciepłą wodę. Pamiętaj, że Twój pies pokocha pływanie, jeśli tylko go tego nauczysz.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *