Dlaczego labrador gryzie?

Dlaczego labrador gryzie?

Labradory potrafią być bardzo figlarne, a zabawa z psem jest bardziej zabawna niż poważne gryzienie. Na szczęście zabawa jest o wiele mniej bolesna niż poważne gryzienie. Labradory lubią odzyskiwać przedmioty i obiekty dla swoich ludzkich towarzyszy. W ciężkich przypadkach mogą ugryźć, ale większość labradorów nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Jeśli Twój labek ugryzie, najprawdopodobniej będzie to spowodowane wirusem wścieklizny, który powoduje zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu

Serotonina moduluje poziom agresji

Nowe badania przeprowadzone na labradorach wykazały, że neuroprzekaźnik w centralnym układzie nerwowym, serotonina, może modulować poziom agresji. Uważa się, że serotonina kontroluje nastrój i emocje, i jest znana jako hormon „dobrego samopoczucia”. Naukowcy z Uniwersytetu w Saragossie odkryli, że u psów agresywnych poziom serotoniny był niższy niż u psów nieagresywnych. Stwierdzono, że psy agresywne mają tylko dwa i pół raza więcej serotoniny niż nieagresywne labradory.

Zabawa pyskiem jest mniej bolesna niż poważne gryzienie

Podczas gdy poważne gryzienie przez labradora może być dość bolesne, zabawa jest o wiele mniej bolesna. Ten rodzaj szczucia charakteryzuje się tym, że pies jest łagodniejszy i bardziej skłonny do zabawy, podczas gdy poważne gryzienie jest zazwyczaj znacznie szybsze i bardziej intensywne. Jeśli Twój labek wykazuje oznaki gryzienia, rozważ przyuczenie go do łagodnej zabawy z innymi psami. Ponadto powinieneś starać się unikać zabaw labradora z większymi psami, zwłaszcza tymi, które ważą ponad sto funtów – ten kąsek informacji jest rezultatem pracy autorów portalu . Te dwa ciężary mogą być zbyt duże dla maluchów, a nacisk większego psa może spowodować poważne obrażenia.

Przeczytaj:  Jaka smycz I obroża dla labradora?

Labradory są najszczęśliwsze, gdy odzyskują przedmioty dla swoich ludzkich towarzyszy.

Labradory, należące do grupy psów myśliwskich, znane są ze swojej towarzyskości, figlarnej natury i entuzjazmu do działania. Pierwotnie wyhodowane do polowań i odzyskiwania zwierzyny, labradory znane są z chęci chwytania i odzyskiwania przedmiotów. Już w młodym wieku odzyskują zabawki i inne przedmioty z rąk swoich właścicieli. Te cechy sprawiają, że są one przydatnymi psami asystującymi.

Wirus wścieklizny wywołuje zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego

Objawy zapalenia mózgu i rdzenia mogą być różne, ale jedno pozostaje niezmienne: zdiagnozowany laboratoryjnie przypadek wścieklizny jest poważniejszy niż zwykłe przeziębienie lub grypa. Wściekliznę wywołuje wirus, który przemieszcza się przez aksony ośrodkowego układu nerwowego i w końcu dociera do mózgu. Powoduje on rozległe zakażenie neuronów w mózgu, co ostatecznie prowadzi do śmiertelnej choroby, jaką jest zapalenie mózgu. Leczenie wścieklizny obejmuje szczepienia poekspozycyjne lub podanie immunoglobuliny przeciwko wściekliźnie, które należy zastosować natychmiast po kontakcie ze zwierzęciem podejrzanym o wściekliznę. Niestety, pacjenci, u których rozwinie się wścieklizna, zazwyczaj umierają w ciągu kilku dni.

Odszkodowanie za obrażenia spowodowane ugryzieniem przez labradora

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich został poszkodowany przez psa rasy labrador, możesz mieć prawo do uzyskania odszkodowania za poniesione obrażenia. Chociaż przepisy regulujące ataki psów są skomplikowane, wykwalifikowany prawnik może pomóc Ci w jak najlepszym wykorzystaniu Twoich możliwości prawnych. Prawnik wyjaśni Ci możliwości prawne i pomoże Ci udowodnić, że właściciel psa dopuścił się zaniedbania. Prawnik może również pomóc Ci zrozumieć, jakie masz możliwości dochodzenia odszkodowania od właściciela psa lub jego ubezpieczyciela.

 

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Kiedy pierwsze krycie u labradora?

Kiedy pierwsze krycie u labradora?

Next Post
Ile je labrador?

Ile je labrador?

Related Posts