Golden retriever a labrador – podobieństwa

Golden retriever a labrador - podobieństwa

Golden retriever i labrador to dwie najpopularniejsze rasy w Stanach Zjednoczonych. Mają podobny temperament, umaszczenie i predyspozycje, dzięki czemu idealnie nadają się na zwierzęta rodzinne. Jakie są jednak między nimi różnice? W poniższym artykule omówimy niektóre z ich podobieństw i różnic. Porównamy także ich poziom energii i ogólne usposobienie. W tym artykule przyjrzymy się różnicom i podobieństwom między tymi dwoma rasami.

Podobieństwo temperamentu

Istnieje kilka podobieństw w temperamencie Labradorów i Goldenów. Oba są psami towarzyskimi, posłusznymi, lojalnymi i przyjacielskimi. Labki mogą być nadmiernie podekscytowane i przewracać małe dzieci, natomiast Goldeny są spokojniejsze i mniej pobudliwe. Obie rasy doskonale nadają się dla rodzin, ale Golden jest lepszym wyborem do miasta. Jeśli chodzi o wielkość, oba psy są duże i wytrzymałe – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu windstop.pl.

Różnice między Goldenem a Labradorem wynikają z ich umaszczenia. Labradory mają twardszą sierść i są bardziej aktywne niż Goldeny. Goldeny są łagodniejsze i bardziej miękkie. Są również bardziej wrażliwe. Dlatego też mogą pozytywnie reagować na lekkie skarcenie. Obie rasy są bardzo lojalne wobec swoich właścicieli i są doskonałymi zwierzętami domowymi dla wszystkich rodzajów rodzin.

Podobieństwo umaszczenia

Istnieje wiele podobieństw między psami rasy Golden retriever i Labrador. Obie są rasami średniej wielkości, ale ich sierść jest zupełnie inna. Labradory są częściej nazywane „Goldies”, a Golden retrievery – „Goldies”. Co ciekawe, szczenięta labradorów Golden mogą przypominać szczenięta golden retrieverów. Ten ostatni ma jednak bardziej klapniętą sierść.

Sierść Labradora i Golden Retrievera różni się przede wszystkim kolorem. Labradory żółte mają zazwyczaj kolor słomkowo-złoty, z niewielką ilością oznaczeń. Ich umaszczenie jest w dużej mierze stałe od niemowlęctwa do dorosłości. Sierść Golden Retrievera ma kolor od beżowego, przez czerwony, po mahoniowy. Oba psy obficie zrzucają sierść i wymagają codziennego lub cotygodniowego szczotkowania.

Przeczytaj:  Ciekawostki na temat psa labrador

Podobieństwo w predyspozycjach

Nowe badanie wykazało uderzające podobieństwo cech zdrowotnych labradorów i golden retrieverów. Badanie to wykazało, że labradory są mniej narażone na dysplazję stawów biodrowych niż goldeny, ale wyniki nie są jeszcze jednoznaczne. Choć obie rasy są blisko spokrewnione pod względem wyglądu i osobowości, różnią się pod kilkoma innymi ważnymi względami. Z drugiej strony labradory są bardziej opiekuńcze w stosunku do swoich panów i dzieci.

AKC klasyfikuje obie rasy jako psy średniej i dużej wielkości. Samce ważą 65-75 funtów, a samice 50-65 funtów. Oba psy są mniej więcej tego samego wzrostu, przy czym labek jest nieco większy. Goldeny i labki mają podobne temperamenty i problemy zdrowotne, dlatego często są mylone. Choć obie rasy mają długą, bujną sierść, ich wygląd fizyczny różni się tylko nieznacznie. Rasy angielskie są cięższe niż amerykańskie.

Podobieństwo energii

Istnieje wiele podobieństw między golden retrieverem a labradorem, ale to, co je odróżnia, to poziom energii. Te dwa psy są średniej wielkości i należą do grupy psów sportowych. Ich rasa wyjściowa została wyhodowana do wyszukiwania i przenoszenia ptaków. Pierwotnie psy te zostały wyhodowane w Nowej Fundlandii, a następnie sprowadzone do Anglii. Później hodowcy z Wielkiej Brytanii udoskonalili rasę wyjściową do celów sportowych.

Chociaż obie rasy zostały stworzone do różnych celów, są doskonałymi stróżami rodzinnymi i równie dobrze sprawdzają się w obowiązkach domowych. Goldeny są znane ze swojej energii, podczas gdy labradory nadają się do bardziej spokojnego trybu życia. Obydwie rasy są aktywne i pełne energii, dlatego są doskonałymi towarzyszami wędrówek i aktywnymi członkami rodziny. I choć nie są tak inteligentne jak ich kuzyni labradorzy, to są do siebie bardzo podobne.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Na co choruje pies labrador?

Na co choruje pies labrador?

Next Post
Czy labrador lubi biegać?

Czy labrador lubi biegać?

Related Posts