Ile powinien ważyć dorosły labrador?

Ile powinien ważyć dorosły labrador?

Nie ma jednoznacznych wytycznych dotyczących wagi dorosłego labradora. Idealny rozmiar dla tej rasy zależy od rasy, wielkości psa i jego ogólnego stanu zdrowia. O ile pies wysportowany może być nieco cięższy od psa prowadzącego siedzący tryb życia, o tyle pies niezdrowy nie będzie dużo cięższy od psa niewykwalifikowanego. Waga może być ważnym czynnikiem, ale sama waga nie daje pełnego obrazu stanu zdrowia i kondycji psa. Ponadto labrador o różnym umaszczeniu powinien ważyć mniej więcej tyle samo, ale kilka kilogramów może różnić jego kolor.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym

Waga

Labradory mają różne poziomy wagi i aktywności, a waga labradora może ulegać znacznym wahaniom przez całe jego życie. Chociaż idealna waga dla Labradora to 40 kilogramów (95 funtów), zdrowsza może być również lekka nadwaga lub niedowaga. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć ile Twój Labrador powinien ważyć i regularnie go ważyć. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak określić, czy Twój labrador jest za ciężki czy za chudy.

Ćwiczenie

Waga Labradora zależy od kilku czynników. Płeć, wiek, poziom aktywności i stan zdrowia psa mogą mieć wpływ na jego wagę. Labradory zazwyczaj utrzymują się w zdrowym przedziale wagowym, ale wyższe i bardziej aktywne psy mogą być zdrowsze niż przeciętny dorosły labrador. Tabele wagowe nie są ostateczne, dlatego przed ustaleniem stałego przedziału wagowego dla Twojego zwierzęcia skonsultuj się z lekarzem weterynarii – informacja ta jest zasługą autora strony .

Dieta

Wysokiej jakości karma dla psów o niskiej zawartości tłuszczu i kalorii jest idealnym wyborem dla rasy labrador. Wybierz karmę, która jest zrobiona z najwyższej jakości mączki z kurczaka i zawiera co najmniej 92% białka mięsnego. Twój pies skorzysta również z wysokiej jakości źródła białka, takiego jak indyk lub kurczak, które jest bogate w aminokwasy i korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Ponadto dieta zawierająca optymalnie zbilansowaną ilość witamin i minerałów sprawi, że sierść psa będzie lśniąca i zdrowa, a opuszki łap będą chronione.

Przeczytaj:  Jakie szczepienia powinien mieć labrador?

Wzrost

Labradory są psami średniej i dużej wielkości, a jako dorosłe osobniki powinny ważyć od 22 do 24 funtów. Labradory są krępej budowy i mają długi ogon. Rosną od szóstego do dwunastego miesiąca życia, ale mogą osiągnąć pełnię wzrostu już w drugim roku życia. Choć samce labradorów są zwykle mniejsze niż ich suczki, nadal mogą ważyć ponad 60 kilogramów.

Przyrost masy ciała

Główną przyczyną przyrostu masy ciała u labradorów jest przekarmienie. Choć może się wydawać, że labradory rosną w tym samym tempie, każda rasa jest wyjątkowa i potrzebuje innej ilości jedzenia. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na potrzeby swojego psa i odpowiednio je dostosowywać. Jednak większość przypadków niewyjaśnionego przyrostu masy ciała u labradorów jest wynikiem przekarmienia. Oto niektóre z najczęstszych przyczyn nadmiernego przyrostu wagi u labradorów:

Zdrowie stawów

Wiele Labradorów ma problemy ze stawami, a suplementy na stawy mogą pomóc im pozostać wolnymi od bólu i mobilnymi. Szukaj składników takich jak glukozamina, MSM, chondroityna i kurkuma. Inne składniki, których powinieneś szukać to kwasy tłuszczowe Omega-3, które zmniejszają stan zapalny i wspomagają swobodny ruch w stawach. Jeśli Twój lab cierpi na zapalenie stawów, suplementy na stawy są pierwszym krokiem w zapobieganiu temu schorzeniu.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jakie legowisko dla psa labrador?

Jakie legowisko dla psa labrador?

Next Post
Jaką karmę powinien jeść labrador szczeniak?

Jaką karmę powinien jeść labrador szczeniak?

Related Posts