Jak dbać o sierść u psa labrador?

Jak dbać o sierść u psa labrador?

Jeśli szukasz wskazówek, jak dbać o sierść Labradora, to dobrze trafiłeś. W poniższym artykule dowiesz się jak szczotkować Labradora na zewnątrz i jak prawidłowo dbać o jego łapy. W okresie linienia sierść należy szczotkować codziennie. Dowiesz się też, na czym polega tradycyjna pielęgnacja i jak uniknąć problemu sercowych robaków u labradorów.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z

Szczotkowanie Labradora na zewnątrz

Możesz utrzymać sierść Twojego Labradora w czystości szczotkując ją codziennie na zewnątrz. Regularne szczotkowanie pomaga rozprowadzić naturalne olejki i nadaje sierści połysk. Możesz również użyć szczotki do przycinania dodatkowych włosów wokół uszu i opuszek łap. Szczotkę wykańczającą można przechowywać w pudełku lub transporterze, aby pies mógł z niej korzystać w razie potrzeby – fragment ten został przygotowany przez stronę . Jeżeli spieszysz się z myciem swojego labka, szczotkuj go na zewnątrz, aby uniknąć okropnego „psiego zapachu”.

Kiedy szczotkujesz sierść psa, używaj szczotki z włosia lub ostrza do sierści przeciw wypadaniu. Pomoże to kontrolować zrzucanie sierści i usuwać martwe włosy. Podczas szczotkowania stój pod wiatr w stosunku do swojego labradora, aby nie stać w stercie włosów. Szczotka z włosiem jest najlepszym wyborem do wykańczania sierści psa, ponieważ szczotka z włosiem szybko się zapełnia.

Sesje pielęgnacyjne mogą Cię nauczyć tradycyjnego wyglądu psa.

Być może jesteś początkujący, jeśli chodzi o pielęgnację sierści labradora, ale kilka sesji może pomóc Ci nauczyć się podstaw rytuału pielęgnacyjnego tego psa. Zacznij od oswojenia psa ze szczotką, wykonując drobne pociągnięcia, a następnie stopniowo przejdź do pełnej sesji pielęgnacyjnej. Może się okazać, że łatwiej będzie Ci rozczesać rozkojarzonego psa, jeśli podczas czesania zaoferujesz mu smaczny smakołyk. Najlepiej jest kupić dobrej jakości szczotkę dla psa, narzędzie do usuwania kołtunów i inne narzędzia do pracy. W przypadku psów o podwójnej sierści i dużej ilości linienia, możesz nawet potrzebować specjalistycznych szczotek i narzędzi do usuwania sierści.

Przeczytaj:  Jaką karmę powinien jeść labrador szczeniak?

Zapobieganie nicieniom sercowym u labradorów

Na szczęście zapobieganie nie jest trudne. Chorobie tej można zapobiec stosując odpowiednie środki ostrożności. Chociaż nicienie występujące w sercu są częstszym problemem w ciepłym klimacie i w krajach o długim okresie letnim, psy w każdym klimacie mogą zostać zarażone. Na stronie internetowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Chorób Serca podano dane dotyczące częstości występowania nicieni sercowych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Aby dowiedzieć się więcej na temat nicieni sercowych i sposobów zapobiegania im u Twojego zwierzęcia, odwiedź ich stronę internetową.

Chociaż dostępnych jest wiele naturalnych metod leczenia, nie udowodniono, że są one w stanie skutecznie zapobiegać zakażeniom lub leczyć choroby wywołane przez nicienie występujące w sercu. W rzeczywistości, niektóre naturalne metody leczenia nie powodują pozytywnego wyniku testu na obecność nicieni sercowych u Twojego zwierzęcia. Dzieje się tak dlatego, że niektóre psy nie zarażają się nicieniami sercowymi przy stosowaniu tych leków. Aby sprawdzić ich skuteczność, należy przeprowadzić takie same testy, jak w przypadku leków konwencjonalnych. Aby przetestować naturalne środki zapobiegawcze, należy celowo zainfekować zwierzę larwami nicieni sercowych.

Dbałość o łapy

Aby dbać o łapy Twojego labradora, powinieneś regularnie szczotkować i kąpać psa. Spraw, aby pielęgnacja stała się dla Labradora zabawą i postaraj się, aby proces ten był przyjemny dla Was obojga. Wyrób sobie nawyk częstego przeglądania łap i uszu. Podczas kąpieli sprawdzaj, czy nie ma na nich owrzodzeń lub zaczerwienień. Jeżeli zauważysz, że Twój pies kuleje, może to oznaczać, że ma problem z łapami.

Labki mają pazury, czyli małe, piąte paznokcie przypominające pazury, które są jak kciuk. Większość labków ma po jednym na każdej przedniej łapie, choć rzadsze rasy mogą mieć pazurki również na tylnych łapach. Jeśli Twój lab spędza dużo czasu na zewnątrz, uważaj na urazy i zadrapania.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy labrador lubi dzieci?

Czy labrador lubi dzieci?

Next Post
Jak szukać hodowli psów typu labrador?

Jak szukać hodowli psów typu labrador?

Related Posts