Jak długo żyje labrador?

Jak długo żyje labrador?

Wiele osób zastanawia się, jak długo żyje labrador? W tym artykule omówimy niektóre z problemów zdrowotnych, z jakimi często borykają się labradory. Poniżej wymieniono 67 typowych chorób, na które podatne są labradory. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na objawy tych chorób, aby móc je jak najszybciej leczyć. W tym artykule omówiono również najczęstsze problemy związane z dietą i ćwiczeniami, z jakimi mogą spotkać się labradory, a także listę chorób, które je dotykają.

67 chorób dotykających Labradory

Rasa ta ma długą historię problemów zdrowotnych, z ponad 67 chorobami występującymi u labradorów. Labradory są często podatne na problemy z nadwagą, które prowadzą do otyłości, będącej również czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju innych chorób – podany fragment jest dziełem zespołu redakcyjnego portalu sportme.pl. Labradory były selektywnie hodowane do wyszukiwania ptactwa wodnego, zagubionych lin i zwierzyny łownej. Ich zamiłowanie do wody i pływania sprawia, że są podatne na problemy z układem mięśniowo-szkieletowym.

Dieta

Podobnie jak u wielu innych psów, również u labradorów występują pewne typowe choroby i problemy zdrowotne. Znajomość oznak i objawów tych chorób pomoże Ci leczyć Twojego pupila na czas, zanim umrze. Dieta i jak długo żyje labrador? Przeanalizujmy te kwestie jedna po drugiej. Podczas gdy długość życia przeciętnego labradora wynosi około 11 lat, starsze mogą dożyć około 15 lat lub nawet więcej.

Otyłość

Jeśli jesteś właścicielem labradora, prawdopodobnie słyszałeś o związku między otyłością a długością życia. Według ostatnich badań, jeden na pięć labradorów ma nadwagę. Labradory są naturalnie podatne na otyłość, ale mają też wrodzoną skłonność do przejadania się. W związku z tym otyłość może zwiększać ryzyko wystąpienia u Twojego szczeniaka pewnych problemów zdrowotnych, w tym problemów z biodrami, łokciami i stawami. Ponadto Twój szczeniak może być narażony na choroby układu krążenia, problemy z nerkami, a nawet niektóre formy raka.

Przeczytaj:  Jak szukać hodowli psów typu labrador?

Dysplazja stawów biodrowych

Objawy dysplazji stawów biodrowych u labradorów mogą być od łagodnych do ciężkich. Leczenie obejmuje zwykle środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) są często stosowane w celu zmniejszenia bólu i obrzęku związanego z dysplazją stawu biodrowego. Są one podawane wyłącznie pod nadzorem lekarza weterynarii i muszą być podawane w określonych ilościach. Leki z grupy NLPZ mogą mieć negatywne skutki uboczne, dlatego lekarze weterynarii będą regularnie monitorować postępy psa.

Choroby tarczycy

Jedną z najczęściej zbyt późno diagnozowanych chorób u psów jest choroba tarczycy, która często jest spowodowana niedoczynnością tego narządu. Wiele schorzeń imituje problemy z tarczycą, a niektóre z nich ulegają poprawie po podaniu leków na tarczycę. Chociaż sama choroba nie jest śmiertelna, może być trudna do zdiagnozowania, a lekarze weterynarii muszą dokładnie zbadać objawy fizyczne psa i wykonać staranne badania diagnostyczne. Aby ustalić, czy Twój pies ma chorobę tarczycy, lekarz weterynarii prawdopodobnie zleci wykonanie kilku badań krwi i będzie regularnie kontrolował poziom tarczycy u Twojego zwierzęcia.

Chłoniak

Chociaż długość życia labradora z chłoniakiem wynosi około 8 lat, każdego roku chorobę tę rozpoznaje się u kilku psów. Chociaż istnieje wiele opcji leczenia, typowy protokół obejmuje od dwóch do pięciu rund chemioterapii. Każdy cykl leczenia obejmuje kombinację różnych leków chemioterapeutycznych, które mogą być podawane drogą dożylną lub doustną. Zazwyczaj leki podaje się co tydzień przez osiem tygodni, a następnie jeden raz na dwa tygodnie. Ostatecznie oczekuje się, że leczenie będzie trwało około sześciu miesięcy.

 

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Labrador a husky - podobieństwa

Labrador a husky – podobieństwa

Next Post
Jakie szczepienia powinien mieć labrador?

Jakie szczepienia powinien mieć labrador?

Related Posts