Jak dobrze wychować labradora?

Jak dobrze wychować labradora?

W tym artykule dowiesz się, jak wychowywać labradora w domu i jak ćwiczyć psa. Ponadto poznasz typowe choroby ortopedyczne występujące u labradorów i dowiesz się, jak dyscyplinować swojego psa. I wreszcie, co nie mniej ważne, dowiesz się, jak zapobiegać powszechnym chorobom ortopedycznym u labradorów. Pamiętaj o tych wskazówkach, a będziesz mieć szczęśliwego, zdrowego labradora przez długie lata.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z

Ćwiczenie labradora

Ważne jest, aby odpowiednio ćwiczyć swojego labradora. Chociaż ta rasa jest znana z aktywności, z wiekiem ma tendencję do nadmiernego wysiłku fizycznego. Jest to powód do niepokoju, ponieważ może to powodować bolesność i problemy z kośćmi i stawami. Jeśli prowadzisz bardzo aktywny tryb życia, najlepiej zabierz ze sobą swojego labka. W przeciwnym razie możesz rozważyć inną aktywność dla swojego psa.

Dyscyplinowanie labradora

Choć szkolenie labradora jest dość łatwe, musisz przestrzegać kilku ważnych wskazówek dotyczących dyscyplinowania go. Pies, który jest okrutnie traktowany przez swoich właścicieli, będzie miał mniej cierpliwości niż pies, który jest rozpieszczany. Podczas szkolenia labradora musisz być zawsze stanowczy, ale nie surowy. Nie należy karać labka, gdy jest szczęśliwy lub gdy zrobi coś, co jest błędem. Najlepszym sposobem na zdyscyplinowanie labradora jest stosowanie nagród i ignorowanie kar, kiedy tylko jest to możliwe.

Porzucanie labradora w domu

Ucząc się, jak nauczyć labradora wychowania domowego, należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, nie powinieneś nigdy karać swojego pupila za pojedynczy wypadek. Co więcej, psy mają fatalną pamięć krótkotrwałą. Zamiast tego nagradzaj swojego pupila, gdy załatwi się na dworze. Unikaj też krzyczenia i wycierania nosa w kupę. Ostatecznie Twoim celem jest bezproblemowe przeprowadzenie domowego wychowania psa.

Przeczytaj:  Jak długo rośnie labrador?

Najczęstsze choroby ortopedyczne u labradorów

Dysplazja stawu łokciowego należy do grupy rozwojowych chorób ortopedycznych u psów. Charakteryzuje się ona nieprawidłowościami w obrębie łokcia, w tym kulawizną kończyny przedniej, bólem i ograniczonym zakresem ruchu. Nieleczona choroba ta może prowadzić do zapalenia stawów. Dysplazja stawu biodrowego, czyli wadliwa budowa stawu biodrowego, występuje u młodych psów dużych ras i jest najczęstszą formą deformacji stawu łokciowego. Leczenie obejmuje usunięcie płatów chrząstki, zniekształcenie stawu oraz zmianę położenia kości łokciowej.
Środki ostrożności, które należy podjąć przed wychowaniem labradora

Przed wychowaniem labradora należy rozważyć następujące środki ostrożności. Należy unikać kąpania szczeniaka częściej niż raz w miesiącu. Częste kąpiele pozbawiają psa naturalnych olejków, przez co sierść staje się matowa i sucha. Należy również przycinać paznokcie Labradora co dwa do trzech miesięcy, choć niektóre psy mogą nigdy nie potrzebować tego zabiegu. Chodzenie po twardym podłożu powoduje naturalne spiłowywanie paznokci.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Ile kosztuje labrador z rodowodem?

Ile kosztuje labrador z rodowodem?

Next Post
Jak długo rośnie labrador?

Jak długo rośnie labrador?

Related Posts