Jaką karmę powinien jeść labrador szczeniak?

Jaką karmę powinien jeść labrador szczeniak?

Jaką karmę powinien spożywać szczeniak rasy labrador? Właściwa odpowiedź zależy od rasy i Twoich osobistych upodobań. Labradory mogą jeść jajka i ryby. Oba rodzaje są bogate w dobre tłuszcze i aminokwasy. Upewnij się jednak, że usunąłeś wszystkie ości i w pełni ugotowałeś rybę, zanim podasz ją swojemu szczeniakowi. Unikaj podawania szczeniakowi tuńczyka z puszki, ponieważ zawiera on niewielkie ilości rtęci i sodu. Podobnie, szynka jest bogata w tłuszcz i sód.

Białko

Najlepszym źródłem białka w diecie szczeniaka rasy labrador jest prawdziwe mięso. Zawiera ono kompletne aminokwasy, podczas gdy źródła roślinne zawierają ich tylko śladowe ilości. Białko zwierzęce jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ Labradory są narażone na problemy ze stawami, co może sprawić, że będą nieco niesforne. Wysokiej jakości białko mięsne, takie jak kurczak, jest również niezbędne dla zdrowia skóry i sierści – cytat ten pochodzi od redaktora strony drmichalski.pl. Ponadto zapobiega ono dyskomfortowi stawów poprzez poprawę zdrowia komórek chrząstki.

Potas

Jednym z najważniejszych składników odżywczych dla psa jest potas. Ten minerał znajduje się w 60 procentach organizmu i pomaga regulować gospodarkę wodną oraz równowagę kwasowo-zasadową. Potas pełni również rolę głównego elektrolitu w płynie wewnątrzkomórkowym, który w 40 procentach składa się z wody. Pozostała część wody w organizmie psa znajduje się w płynie pozakomórkowym. Aby pomóc Twojemu szczeniakowi utrzymać zdrowy poziom potasu w organizmie, rozważ podawanie mu karmy zawierającej wysokiej jakości składniki bogate w potas.

Ryby

Możesz zapewnić swojemu szczeniakowi rasy labrador urozmaiconą dietę, włączając do jego codziennych posiłków ryby. W początkowym okresie życia szczenię powinno spożywać głównie mięso. Następnie należy podawać mu warzywa i pełnoziarniste produkty zbożowe. Ważne jest, aby w diecie szczeniąt znalazły się kwasy tłuszczowe, takie jak olej ze śledzia, który zawiera DHA, oraz prebiotyki, czyli pożyteczne bakterie występujące w przewodzie pokarmowym.

Przeczytaj:  Jak dbać o sierść u psa labrador?

Biologicznie Odpowiednia Surowa Karma

Biologicznie Odpowiednia Surowa Karma to jedyny sposób na zapewnienie szczeniakowi kompletnej diety. Większość składników w karmie dla psów nie ma wartości odżywczych, ale dostarcza Twojemu szczeniakowi witamin i minerałów. Wołowina jest doskonałym źródłem żelaza. Inne rodzaje mięsa, takie jak kurczak, nie mają takiej samej wartości odżywczej dla Twojego psa. Surowe mięso dostarcza więcej białka niż jakiekolwiek inne źródło.

Olej rybny

Korzyści płynące z podawania oleju rybnego szczeniakowi labradora są bardzo liczne. Te zdrowe tłuszcze mają kluczowe znaczenie dla rozwoju szczeniąt, zwłaszcza mózgu i siatkówki oka. Pomagają również zmniejszyć stan zapalny w stawach. Olej rybny jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3, które znajdują się w siemieniu lnianym. Chociaż olej rybny jest doskonałym wyborem dla szczeniąt, nie zawsze konieczne jest podawanie szczeniakowi suplementów z olejem rybnym.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Ile powinien ważyć dorosły labrador?

Ile powinien ważyć dorosły labrador?

Next Post
Labrador a husky - podobieństwa

Labrador a husky – podobieństwa

Related Posts