Jaka smycz I obroża dla labradora?

Jaka smycz I obroża dla labradora?

Istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o wybór smyczy i obroży dla Twojego psa. Są to między innymi obroże zapinane na klamrę, smycze wsuwane, obroże Martingale i obroże Biothane. Poznaj zalety i wady każdej z nich. Następnym razem, gdy będziesz wyprowadzać psa na spacer, wybierz odpowiednią obrożę i smycz, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Jeśli masz mieszańca labradora, masz do wyboru kilka opcji – słowa te są produktem ekspertów strony Trendy Piękna.

Obroża zapinana na klamrę

Wybierając obrożę zapinaną dla swojego labradora, ważne jest, aby wybrać taką, która nie będzie plątać sierści. Obroża zapinana na klamrę dla Labradora jest zazwyczaj łatwa w użyciu, dzięki sprzączce i pierścieniowi w kształcie litery „D”. Taka konstrukcja sprawdza się również podczas szkolenia psa podczas spacerów i wycieczek. Poniżej przedstawiamy kilka opcji obroży zapinanych dla Labradora. Poznajmy kilka z ich fajnych cech.

Smycze ślizgowe

Jedną z zalet smyczy ślizgowej jest to, że zapewnia ona psu maksymalną kontrolę. Są one wykonane z wytrzymałej liny, która jest wystarczająco elastyczna, aby utrzymać ciężar psa, ale jednocześnie wystarczająco mocna, aby utrzymać jego szyję. Jeśli Twój pies ma tendencję do gryzienia smyczy, powinieneś wybrać wytrzymałe smycze zsuwane wykonane ze skóry lub mocnej liny. Jeżeli pies nie gryzie smyczy, należy użyć smyczy ze skóry lub liny, która jest wystarczająco gruba, aby utrzymać ciężar psa.

Obroża Martingale

Właściciele psów, którzy chcą szkolić swojego labradora z wykorzystaniem pozytywnego wzmocnienia, często sięgają po obroże z kantarkiem. W przeciwieństwie do łańcuszków dławiących, które mogą ograniczać przepływ powietrza psa, a nawet powodować zadławienie, obroże martingale dla labradora mają ograniczone zapięcie i nie są tak uciążliwe dla szyi psa. Obroża Max and Neo Nylon Martingale Collar jest jednym z takich przykładów.

Przeczytaj:  Jak dbać o sierść u psa labrador?

Biothane

Jeśli szukasz wytrzymałego zestawu obroży i smyczy dla swojego labradora, nie szukaj dalej niż Biothane. Obroże te są niezwykle wytrzymałe i doskonale sprawdzają się na każdym terenie i w każdym środowisku. Obroże te są dostępne w kolorze czarnym i brązowym, a w dotyku i wyglądzie przypominają skórę. Są one jednak wykonane z biothanu, więc będą trwalsze niż skórzane. Andre, człowiek stojący za linią Biothane, spędził lata na doskonaleniu swoich projektów i jest ich wielkim fanem.

Skórzana

Skórzane smycze i obroże dla Labradora są wykonane z mocnych, trwałych materiałów. Te smycze i obroże mają niklowaną sprzączkę ułatwiającą przypięcie ich do smyczy psa. Skóra jest odporna na zalanie, ale należy pamiętać o jej umyciu po każdym użyciu. Niklowane sprzączki nie rdzewieją ani nie łamią się, co jest ważne, jeśli Twój pies lubi pływać i eksplorować podszycie.

 

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy labrador może mieszkać w mieszkaniu?

Czy labrador może mieszkać w mieszkaniu?

Next Post
Czy labrador lubi dzieci?

Czy labrador lubi dzieci?

Related Posts