Jakie występują odmiany labradorów?

Jakie występują odmiany labradorów?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem labradora dla swojej rodziny, oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w wyborze odpowiedniego psa. Psy te są łagodne w stosunku do dzieci i zachowują się opiekuńczo w stosunku do obcych. Są również bardzo skore do zabawy i energiczne. Uwielbiają pływać i łowić ryby, wnosząc radość do Twojego domu. Uwielbiają też przebywać z rodziną i będą jej wiernym i kochającym towarzyszem. W tym artykule dowiesz się więcej o różnych typach labradorów i ich cechach charakterystycznych.

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z

Kolor

Istnieje kilka różnych kolorów labradorów. Pierwotnie tylko czarne Labradory były uznawane za rasę nadającą się do wystaw. Ten kolor dominował w rasie aż do początku XX wieku. Obecnie można również spotkać labradory w kolorze czekoladowym, żółtym i srebrnym. Nazwa Labs pochodzi od psów wodnych św. Jana, które były przodkami Labradora – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony . Oto kilka interesujących faktów na temat różnych kolorów labradorów.

Wielkość

Wielkość Labradora Retrievera jest kwestią wyboru. Ta przyjazna rasa ma szeroki zakres zdrowych rozmiarów ciała. Jej wysokość waha się od 21,5 do 24,5 cala, a waga od 55 do 80 funtów. Większość miotów labradorów wykazuje pewne różnice, przy czym młode często pozostają mniejsze w miarę dorastania. W takich przypadkach krzyżowanie małych szczeniąt z różnych miotów prowadzi do uzyskania wyjątkowo małego psa.

Typ budowy ciała

Typ budowy ciała labradora charakteryzuje się muskularną budową, szeroką głową i mocnymi szczękami. Labradory są bardzo chętne do zabawy, ale często bywają uparte, jeśli chodzi o szkolenie. Ich inteligencję i życzliwość trudno ocenić na ringu wystawowym, dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem hodowli zwrócić uwagę na temperament labradora. Labrador jest dobrze znany ze swojej głowy, która jest proporcjonalna do reszty dużego, silnego ciała psa.

Przeczytaj:  Jak szukać hodowli psów typu labrador?

Zdolność do pracy

Choć Labrador Retrievery zaczynały jako psy do wyszukiwania kaczek, ich wszechstronność sprawiła, że stały się popularne jako psy służbowe. 60% psów przewodników na świecie to labradory, a nie jest to jedyny sposób, w jaki mogą one pracować. Ich praca rozciąga się na powożenie, wykrywanie, terapię oraz działania poszukiwawcze i ratownicze. Oto kilka zawodów, w których doskonale sprawdzają się labradory. Poniżej znajdziesz więcej wskazówek dotyczących pracy z labradorem.

Wysokość

Labrador jest jedną z najbardziej popularnych ras psów na świecie. Ich słoneczne usposobienie i równy temperament sprawiają, że są doskonałymi psami dla rodzin, ale mogą też osiągać spore rozmiary. Zwracanie uwagi na wzrost szczeniaka rasy Lab może zapewnić, że pozostanie on zdrowy i szczęśliwy przez całe życie. Oprócz wzrostu, Labradory różnią się także wagą. Jeśli szukasz dużego psa do swojej rodziny, być może lepiej będzie rozważyć inną rasę.

Temperament

Według American Kennel Club (AKC), labradory mają umiarkowanie dobry temperament. Są bardzo inteligentne i mają dobrą etykę pracy. Ostatnie badania wykazały, że 92,3% labradorów zdało test temperamentu AKC. AKC zauważa również, że labradory mają doskonałe zdolności węchowe, co czyni je doskonałymi psami do wykrywania. Ich doskonały węch sprawia, że są doskonałymi pomocnikami dla osób niewidomych, starszych i niepełnosprawnych fizycznie. W związku z tym świetnie sprawdzają się również w transporcie. W Kanadzie 60-70% psów przewodników to labradory, ale często spotyka się również inne rasy.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jakie szczepienia powinien mieć labrador?

Jakie szczepienia powinien mieć labrador?

Next Post
Różnice między labrador amerykański a angielski

Różnice między labrador amerykański a angielski

Related Posts