Labrador a owczarek niemiecki – podobieństwa

Labrador a owczarek niemiecki - podobieństwa

Labrador jest psem radosnym, o wysokim IQ, który chętnie zje prawie wszystko, co wpadnie mu w ręce. Z kolei owczarki niemieckie mają stosunkowo niskie IQ, ale też są szczęśliwymi psami. A jeśli zastanawiasz się, jaka jest różnica między tymi dwoma psami, czytaj dalej.

Labrador je wszystko, co wpadnie mu w ręce

Jeśli Twój labrador je wszystko, prawdopodobnie jest znudzony lub cierpi na jakiś problem zdrowotny. Możesz pomóc mu wyjść z nudy, dając mu zabawkę, ale jeśli nadal je kupy, skarpetki i martwe przedmioty, możliwe, że cierpi na jakiś problem zdrowotny. Wizyta u lekarza weterynarii może pomóc w znalezieniu przyczyny problemu.

Labrador ma wysokie psie IQ

Labrador jest mądrym i inteligentnym psem. Według badań przeprowadzonych przez Canadian Kennel Club i American Kennel Club należy on do ras o najlepszych wynikach na świecie. Labradory mają również wysokie IQ, co sprawia, że są doskonałymi towarzyszami dla ludzi, którzy lubią je szkolić. W rzeczywistości labrador może nauczyć się sztuczek już po pięciu powtórzeniach.

Labrador to szczęśliwy pies

Jeśli zastanawiasz się, czy Twój labrador jest szczęśliwy, weź pod uwagę jego mowę ciała. Labradory znane są ze swojego głośnego, skrzeczącego szczekania – fragment ten został przygotowany przez stronę Magazyn Kobiety. Potrafią jednak okazywać również inne, bardziej subtelne sygnały, które świadczą o ich nastroju. Jeżeli Twój pies jest szczęśliwy, możesz zachęcać go do tego uczucia, dając mu smakołyki i głaski. Możesz również angażować się w zabawy z nim. Te zachowania wskazują na to, że Labrador jest szczęśliwy.

Przeczytaj:  Jakie szczepienia powinien mieć labrador?

Labrador ma wysoki poziom energii

Labrador ma bardzo wysoki poziom energii, podobnie jak owczarek niemiecki, co czyni tę rasę doskonałym wyborem dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Ta średniej wielkości rasa będzie potrzebowała codziennej zabawy, spacerów i interakcji z innymi psami. Są inteligentne i uwielbiają towarzystwo, więc trzeba im zapewnić zajęcie. Labrador jest wspaniałym psem dla tych, którzy mają doświadczenie z innymi rasami i mogą zapewnić mu pełne radości, oddane zwierzę.

Labrador ma silną osobowość

Jeśli szukasz dużego, energicznego psa o silnej osobowości, labrador może być rasą dla Ciebie. Labradory potrzebują dużo ruchu, ale także codziennych kontaktów z ludźmi. Pozostawione same sobie na zbyt długi czas mogą zacząć niszczyć Twoje rzeczy, a nawet mogą zaoferować Ci przytulanie! Labrador potrzebuje dużego podwórka z dużą ilością ruchu i częstymi kontaktami z właścicielem.

Labrador ma wysokie IQ

Labrador ma wysokie IQ. W rzeczywistości zajmuje czwarte miejsce w skali Cohena dotyczącej inteligencji psów. Są to psy o wysokiej inteligencji, które mają zdolność przystosowywania się do nowych środowisk. Mają również niezwykłe zdolności adaptacyjne i szybko uczą się nowych zachowań. Potrafią nawet nauczyć się otwierać drzwi i bramy. Świetnie dogadują się z dziećmi, więc można je wyszkolić, aby zachowywały się w określonych sytuacjach, gdy przebywają w pobliżu małych dzieci.

 

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Dobieranie szelek dla psa labrador

Dobieranie szelek dla psa labrador

Next Post
Labrador czarny - charakter

Labrador czarny – charakter

Related Posts
Ile je labrador?

Ile je labrador?

Wśród wielu pytań, które otrzymujemy jako właściciele, pytanie Ile je labrador może być zniechęcające. Istnieje jednak kilka czynników,…
Czytaj Dalej...