Różnice między labrador amerykański a angielski

Różnice między labrador amerykański a angielski

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnicach między Labradorem angielskim a amerykańskim, musisz poznać ich cechy. Obie rasy są doskonałymi psami do towarzystwa i są równie inteligentne. Istnieją jednak pewne istotne różnice między tymi dwoma rasami, o których musisz wiedzieć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Różnice między Labradorem angielskim a amerykańskim to m.in:

Krótsza długość życia

Krótsza długość życia labradorów amerykańskich i angielskich jest niefortunnym faktem w przypadku dużej rasy psów. Są one duże, wysportowane i dobrze zbudowane. Nie jest to jednak jedyna przyczyna ich krótkiego życia. Wiele innych ras psów ma krótszą żywotność. Niektóre z nich są po prostu genetycznie predysponowane do krótszego życia, podczas gdy inne nie. W tym artykule omówimy różnice między tymi dwiema rasami i na co należy zwrócić uwagę przy zakupie labradora.

W jednym z badań nad problemami zdrowotnymi labradorów stwierdzono, że ich długość życia jest znacznie krótsza niż innych ras. Przebadano ponad dwa tysiące Labradorów retrieverów. Wśród najczęściej występujących chorób i zaburzeń znalazły się: choroba zwyrodnieniowa stawów, nadwaga/otyłość i pourazowe zapalenie skóry – informacja ta jest rezultatem pracy specjalistów strony . Badanie wykazało również, że czekoladowe labradory miały znacznie krótszą długość życia niż te nieczekoladowe. Wyniki tego badania mogą pomóc hodowcom w poprawie stanu zdrowia ich zwierząt i mogą przyczynić się do poprawy ich życia.

Mniejsza żywiołowość

Różnica między dwoma głównymi typami labradorów polega na ich temperamencie. Chociaż obie rasy są energiczne, Labrador amerykański jest bardziej aktywny. Są na ogół niższe i mają bardziej zbitą głowę. Ogon jest dłuższy i zakręcony. Oba typy są podatne na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych, a Labradory amerykańskie są również bardziej podatne na chorobę, jaką jest miopatia nerwowo-mięśniowa psów (CNM).

Różnice między obiema rasami labradorów są subtelne, ale nadal godne uwagi. Labrador angielski ma mniejszą głowę i kufę niż labrador amerykański. Jego twarz jest pełniejsza, a kufa krótsza niż u jego odpowiednika. Ma również dłuższą szyję i klatkę piersiową, co sprawia, że jest psem o potężniejszym wyglądzie. Amerykański labek jest raczej wołem roboczym, podczas gdy angielski jest zwierzęciem rodzinnym.

Przeczytaj:  Labrador czarny - charakter

Mniej energii

Jeśli szukasz bardzo energicznego psa gospodarskiego, labrador amerykański może być dla Ciebie odpowiedni. Podobnie Labrador angielski potrzebuje regularnych ćwiczeń, aby pozostać zdrowym i energicznym. Oba podtypy labradorów mają wiele wspólnych problemów zdrowotnych, w tym powszechnie występujące wady genetyczne i problemy z sercem. Jednakże labrador amerykański jest bardziej podatny na choroby stawów, takie jak zwichnięcie rzepki i zapalenie kości i stawów (osteochondritis dissecans).

Amerykański labek jest bardziej energiczny niż angielski, przede wszystkim dlatego, że został wyhodowany do polowań. Jego wyższy poziom energii jest idealny do pracy przez cały dzień. Z tego powodu zyskał etykietę psa bardzo nerwowego. Jest to cecha, której wielu właścicieli nie lubi, ponieważ American Lab jest wymagający i potrzebuje ciągłej uwagi. Z tego powodu American Lab jest często lepszym wyborem dla właścicieli prowadzących intensywny tryb życia.

Mniej ogona

Chociaż różnice między obiema rasami labradorów są często subtelne, mogą pomóc w ich rozróżnieniu. Podczas gdy labek amerykański jest wyższy, ma większą głowę i węższe nogi, labek angielski jest mniejszy, ma dłuższą szyję i cieńszy ogon. Chociaż amerykańskie labki mają taki sam wygląd ogólny, angielskie są zazwyczaj cięższe i mają szerzej osadzone oczy. Z kolei labek amerykański jest znacznie lżejszy od angielskiego.

Chociaż istnieją drobne różnice między obiema rasami labradorów, najbardziej zauważalną różnicą między nimi jest wielkość. Labrador angielski jest mniejszy i ma znacznie dłuższy ogon niż labrador amerykański. Ich ciała mają jednak taką samą długość. Labrador amerykański ma również dłuższy ogon, co jest bardziej powszechne u rasy angielskiej. Obie rasy labradorów są dobrymi psami myśliwskimi, ale labrador amerykański jest bardziej aktywny i ma wyższy poziom energii niż jego angielski odpowiednik.

 

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jakie występują odmiany labradorów?

Jakie występują odmiany labradorów?

Next Post
Ile kosztuje labrador z rodowodem?

Ile kosztuje labrador z rodowodem?

Related Posts