Dobieranie szelek dla psa labrador

Dobieranie szelek dla psa labrador

Szelki dla labradora mają wiele zalet, ale możesz się zastanawiać, jak je wybrać. Ważne jest, abyś znał wymiary swojego psa, aby uniknąć sytuacji, w której obroża nie będzie pasować. Szyja jest najszerszą częścią ciała psa, dlatego pomiary należy wykonywać od tego miejsca. Następnie dokonaj pomiaru klatki piersiowej zza pach. Przenieś miarkę na grzbiet psa, aby dobrać odpowiedni rozmiar.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z

Szelki zapinane z tyłu

Szelki zaciskowe dla labradora mogą być świetnym sposobem na nauczenie Twojego pupila prawidłowej techniki chodzenia. W zależności od temperamentu Twojego psa, niektóre z nich są bardziej bezpieczne od innych, a niektóre mogą się wyślizgiwać z uprzęży, dlatego przed zakupem upewnij się, czy pasują do Twojego psa. Uprzęże zapinane z tyłu mogą również chronić szyję Twojego psa, gdy jest on skłonny do atakowania.

Jeśli masz dużego labradora, prawdopodobnie będziesz potrzebował większych szelek, dających więcej swobody niż małe. Jeśli jednak planujesz zabierać swojego labka tylko na szybki spacer lub długą wędrówkę, może się okazać, że wsuwana uprząż z zapięciem zapewni Twojemu pupilowi więcej komfortu. Ograniczają one jednak ilość ruchów, jakie może wykonywać Twój labek. Z kolei szelki z klamrą mają otwory, które mogą zostać zablokowane przez duże mięśnie Twojego labradora – cytat ten jest rezultatem analiz redakcji serwisu .

Szelki antypoślizgowe

Przed zakupem uprzęży typu „no-pull” dla Twojego labka, powinieneś wiedzieć, jak duży jest Twój pies. Wielu producentów podaje rozmiar klatki piersiowej, ale inni biorą pod uwagę tylko długość klatki piersiowej. W takim przypadku, aby dobrać odpowiedni rozmiar, powinieneś wziąć pod uwagę obwód klatki piersiowej i długość grzbietu. Następnie skorzystaj z poniższego przewodnika, aby znaleźć odpowiedni rozmiar dla swojego psa:

Uprząż z zatrzaskiem na grzbiet i klatkę piersiową jest przeznaczona do zakładania na klatkę piersiową psa. Posiada dwa zaczepy: jeden na klatce piersiowej pod brodą, a drugi na plecach wzdłuż kręgosłupa. Dopasowanie odpowiednich szelek dla Twojego psa to kwestia prób i błędów, dlatego na podstawie opinii użytkowników stworzyliśmy listę najlepszych szelek dla labradora typu no-pull.

Przeczytaj:  Czy labrador lubi pływać?

Obroża śledząca

Jeśli masz labradora, możesz się zastanawiać, jak wybrać dla niego obrożę tropiącą. W końcu obroża śledząca pomoże Ci odnaleźć psa, nawet jeśli zgubisz go w nowym miejscu. Liczba kradzieży psów wzrasta, zwłaszcza od czasu, gdy na świecie wybuchła pandemia Covid. Niestety, przestępstwo to dotyka dwa miliony psów rocznie. Jednak dzięki systemowi śledzenia GPS odnalezienie psa jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek, niezależnie od tego, dokąd się udał.

Inteligentne obroże śledzące są drogie i mogą dostarczać wielu informacji. Większość z nich jest prosta i nieskomplikowana, ale bardziej zaawansowane obroże są w stanie monitorować lokalizację psa w dowolnym miejscu na świecie. Chociaż nie dają one możliwości sprawdzenia lokalizacji zwierzęcia w czasie rzeczywistym, informują Cię o ilości energii zużytej przez psa w danym obszarze. Powinieneś wybrać taki, który ma największą liczbę systemów satelitarnych, aby pomóc w szybkim odnalezieniu psa.

Punkty mocowania na plecach

Aby wybrać odpowiednie szelki dla psa, powinieneś najpierw zmierzyć rozmiar klatki piersiowej zwierzęcia. Zacznij od zmierzenia psa od najszerszej części szyi. Podstawa szyi znajduje się tuż poniżej łopatek. Owiń miękką taśmę mierniczą wokół szyi zwierzęcia i przesuń ją w dół, aż do grzbietu. Następnie dokonaj kolejnego pomiaru klatki piersiowej psa w jej najgrubszym miejscu. Zwróć uwagę, że ten obszar jest szerszy niż obszar obroży.

Dostępnych jest kilka różnych stylów dla tylnych i przednich łap Twojego Labradora. Najwygodniejsze dla Twojego labradora będą szelki typu Perfect Fit. Taśma obwodu jest umieszczona bardziej z tyłu i nie zakłóca zakresu ruchu przednich nóg. Szelki te mogą być używane samodzielnie lub można je kupić w zestawie z pasującą do nich smyczą o podwójnym zakończeniu. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić szelki dla swojego labradora, ten przewodnik pomoże Ci wybrać odpowiednie dla Twojego pupila.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak szukać hodowli psów typu labrador?

Jak szukać hodowli psów typu labrador?

Next Post
Labrador a owczarek niemiecki - podobieństwa

Labrador a owczarek niemiecki – podobieństwa

Related Posts