Ciekawostki na temat psa labrador

Ciekawostki na temat psa labrador

Czy wiesz, że labrador retriever to brytyjska rasa psów myśliwskich typu retriever? Rasa ta powstała w Wielkiej Brytanii z psów rybackich, które zostały przywiezione z Nowej Fundlandii. Ze względu na wysoki próg bólu i poziom energii, labrador jest uważany za doskonałego psa celnego. Poniżej podajemy kilka interesujących faktów na temat labradora:

Labradory uwielbiają pływać

Wiele labradorów uwielbia pływać. Jest to genetycznie zaprogramowane w tej rasie. Szczenięta labradorów często wskakują do wody, gdy tylko ją zobaczą. Ich charakterystyczna sierść i budowa ogona sprawiają, że są doskonałymi pływakami – informacja ta jest efektem badania ekspertów serwisu sportowewyzwanie.pl. Jednak mimo że labradory są z natury dobrymi pływakami, musisz pamiętać o bezpieczeństwie swojego pupila, kiedy zabierasz go do wody. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek dotyczących pływania z labradorem. I chociaż zawsze powinieneś mieć oko na swojego pupila podczas pobytu w wodzie, nigdy nie powinien on pozostawać bez nadzoru.

Są doskonałymi psami do towarzystwa

Labradory są bardzo popularną rasą psów w wielu częściach świata. Znane są jako „St John Dogs” i pochodzą z kanadyjskich prowincji Nowa Fundlandia i Quebec. Rasa labradorów została pierwotnie wyhodowana, aby pomagać rybakom, a następnie sprowadzona do północnej Anglii, gdzie była wykorzystywana jako psy do strzelania z broni palnej i do wyszukiwania tropów. Obecnie jednak labradory są doskonałymi psami do towarzystwa, a istnieje wiele różnych typów labradorów.

Mają wysoki próg bólu

Może to być dla niektórych zaskoczeniem, ale labradory mają stosunkowo wysoki próg bólu. Lekarze weterynarii nie zgadzają się z tym stwierdzeniem. Twierdzą oni, że wielkość psa jest jedynie skromnym wskaźnikiem jego wrażliwości na ból. Należy jednak zauważyć, że duże psy, takie jak owczarki niemieckie i mastify, mają wyższy próg bólu niż ich mniejsze odpowiedniki. W związku z tym mogą one stanowić dobry cel dla przepisów dotyczących poszczególnych ras.

Przeczytaj:  Jaka smycz I obroża dla labradora?

Są energiczne

Jeśli szukasz psa, który jest energiczny i dynamiczny, rozważ zakup labradora. Choć psy tej rasy znane są z dużej aktywności, z wiekiem mogą wykazywać oznaki lenistwa. Czy to z powodu choroby, czy pogody, labradory mogą być trudne w obsłudze w młodym wieku. Niemniej jednak, nawet najbardziej spokojne labradory mogą stać się wspaniałymi zwierzętami domowymi, jeśli tylko przyzwyczają się do nowego otoczenia.

Są psami towarzyszącymi dla osób niewidomych

Labrador jest jedną z najpopularniejszych ras psów przewodników, a osoby niewidome uważają, że jest to świetny wybór. Jednak nie wszystkie labradory są dobrymi towarzyszami dla osób niewidomych, a tylko połowa szczeniąt odnosi sukcesy w szkoleniu na psa przewodnika. Labradory są znane ze swojego oddania i lojalności, a ich zdolność do wykrywania niebezpieczeństwa sprawia, że są tak skutecznym towarzyszem dla osób niewidomych.

Mają zrównoważoną budowę ciała

Labrador ma zrównoważoną budowę ciała, głowę proporcjonalną do swojej wielkości oraz silne, mocne nogi. Ogon labradora jest gruby, okrągły i pokryty gęstą sierścią. Nie jest on upierzony i jest wyprostowany w stosunku do ciała, tworząc długą, płynną linię od głowy do ogona. Labradory są znane ze swojej czułej natury i są bardzo chętne do zabawy.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak chronić psa labrador przed kleszczami?

Jak chronić psa labrador przed kleszczami?

Next Post
Czy labrador jest agresywny?

Czy labrador jest agresywny?

Related Posts