Labrador czarny – opis rasy

labrador

Czarny Labrador to rasa psów, która z biegiem lat zyskała na popularności. Ta krzyżówka Golden Retrievera i prawdziwego labradora jest znana z inteligencji i dobrego charakteru. Jest to również bardzo popularna rasa wśród myśliwych. Choć większość czarnych labków mieszka w domach i jest trzymana jako zwierzęta domowe, są one również wykorzystywane w terenie i popularne na ringach wystawowych. Poniższy opis rasy pomoże Ci dowiedzieć się więcej o tym psie.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale

Labrador Retriever jest krzyżówką Golden Retrievera i prawdziwego Labradora Retrievera.

Choć mitem jest, że te dwie rasy są identyczne, istnieje między nimi ogromna różnica w temperamencie. Prawdziwy labrador jest dużym, energicznym psem, który uwielbia pływać i bawić się w wodzie. Labradory są dużymi, aktywnymi psami i wielu nowych właścicieli nie docenia ich poziomu energii. Jeśli planujesz posiadanie labradora, upewnij się, że Twoja rodzina będzie w stanie sprostać poziomowi energii tego psa.

Są hodowane dla urody i powożenia

Czarna rasa labradorów wywodzi się ze Szkocji. W XVII wieku została sprowadzona do Anglii przez angielskich sportowców. Drugi hrabia Malmesbury sprowadził je jako psy myśliwskie. To on jako pierwszy nazwał je labradorami. Jego potomkowie hodowali je później dla powożenia i urody – znajomość tych informacji jest zasługą ekspertów portalu . Dziś nadal hoduje się je z myślą o powożeniu i urodzie. Ich uroda została nagrodzona wieloma tytułami.

Są inteligentne

Czarne labradory są bardzo inteligentne, o czym świadczy skala inteligencji psów Cohena. Psy te mają niezwykłą zdolność przystosowywania się do różnych środowisk i bardzo szybko uczą się komend. Są również w stanie nauczyć się ponad 250 słów i sygnałów wizualnych. Ta cecha sprawia, że psy te są doskonałymi stróżami i wspaniałymi towarzyszami rodzin. Labradory są również doskonałymi zwierzętami domowymi, ponieważ dobrze przystosowują się do towarzystwa dzieci.

Przeczytaj:  Golden retriever a labrador - podobieństwa

Dobrze dogadują się z dziećmi

Labradory, jedna z najpopularniejszych ras psów w Stanach Zjednoczonych i Europie, są doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi. Popularne filmy, takie jak „Marley i ja”, sprawiły, że stały się one bardziej atrakcyjne dla rodzin. Chociaż labradory są generalnie bardzo dobre w kontaktach z dziećmi, mają kilka wad. Ze względu na swój duży rozmiar i energię mogą przypadkowo wpadać na małe dzieci i je przewracać. Dlatego lepiej nadają się dla starszych dzieci lub maluchów.

Doskonale sprawdzają się jako psy myśliwskie

Dawniej Labradory Retrievery były wykorzystywane jako psy myśliwskie. Choć może się wydawać, że są to psy idealne do tego zadania, nie zawsze tak jest. Choć mają doskonały węch i świetnie pływają, czarne labradory nie są najbardziej pożądanymi kolorami do polowań. Kiedyś były one selekcjonowane od urodzenia, ponieważ uważano je za niezdolne do polowania, ale ta tendencja uległa znacznej zmianie. Czarne labradory były początkowo uważane za nieatrakcyjny kolor, a obecnie są postrzegane jako bardziej akceptowalne kolory niż biały i żółty. Historycznie czarne labradory były wykorzystywane jako psy wodne przez św. Jana w XVIII wieku, a ich umiejętność pływania była niezbędna, aby pomóc mu w polowaniu.

Mają pewne problemy zdrowotne

Choć czarne labradory są generalnie zdrowymi psami, mają kilka specyficznych problemów zdrowotnych, na które trzeba uważać. Niektóre psy rodzą się z tą chorobą, ale większość z nich nie. Inne problemy zdrowotne to PRA (postępujący zanik siatkówki) i zaćma. Choroba ta jest ogólnym terminem używanym do opisania różnych chorób powodujących degenerację siatkówki, co prowadzi do ślepoty u psów. U Labradorów najczęstszą postacią PRA jest postępujące zwyrodnienie pręcikowo-twardówkowe. Choroba może rozpocząć się u szczeniąt już w wieku jednego roku lub rozwinąć się u starszych psów między trzecim a piątym rokiem życia.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy labrador jest agresywny?

Czy labrador jest agresywny?

Related Posts