Jak długo rośnie labrador?

Jak długo rośnie labrador?

Labradory nie rosną w oszałamiającym tempie, ale mają okresy przyspieszonego wzrostu. W młodym wieku szczenię może przytyć 10 funtów w ciągu miesiąca. W rezultacie ich ogólny wzrost i waga mogą wydawać się mniejsze niż ich kolegów z miotu, ale jeśli zaczniesz wcześnie obserwować wzrost szczeniaka, będziesz miał dobre wyobrażenie o jego ostatecznych rozmiarach.

Jak wizualnie kontrolować wzrost labradora

Jeśli myślisz o kupnie szczeniaka rasy labrador, możesz się zastanawiać, jak wizualnie monitorować wzrost psa. Labradory są jedną z najpopularniejszych ras w Stanach Zjednoczonych. Dzięki swojemu radosnemu usposobieniu, łagodnemu temperamentowi i doskonałemu kontaktowi z dziećmi, labradory są bardzo popularne jako zwierzęta rodzinne – część ta pochodzi od redaktora portalu bezglutenowydietetyk.pl. Szczenięta labradorów rosną szybko, ale ich tempo wzrostu powinno być monitorowane, aby zapewnić optymalny stan zdrowia przez całe życie szczeniaka. Doskonałym sposobem na to jest posługiwanie się tabelą wzrostu.

Możesz też sprawdzić w lusterku, ile szczeniak przybiera na wadze. Pomoże Ci to ustalić, czy szczeniak otrzymuje wystarczającą ilość pokarmu. Małe szczeniaki są zazwyczaj pełne energii, dlatego mogą mieć niedowagę. Jeśli obawiasz się o wzrost szczeniaka, sprawdź wzrokowo jego żebra. Jeśli są zbyt chude, powinieneś skonsultować się z lekarzem weterynarii. Podobnie, jeśli Twój szczeniak wygląda na chudego, może to być spowodowane brakiem odpowiedniej diety lub ćwiczeń.

Typowy kształt labradora

Głowa psa rasy labrador jest typowo stożkowata lub spiczasta. Potylica”, czyli tył czaszki, chroni mózg i czaszkę psa przed urazami. Labradory mają długie uszy i szerokie, potężne ciało. Labradory są znane ze swojej inteligencji i są dobrymi myśliwymi. Ich krótka, twarda sierść jest łatwa w pielęgnacji i jest odporna na wodę. Oczy labradorów są osadzone daleko od siebie, a niektóre labradory mają zielone oczy.

Przeczytaj:  Czy labrador lubi pływać?

Pomimo tego, że labradory są doskonałymi psami myśliwskimi, mają pewne szczególne cechy, które odróżniają je od siebie. Labradory amerykańskie są zazwyczaj większe niż ich angielskie odpowiedniki. Labradory angielskie są krótsze i mają gęstszą sierść niż ich amerykańscy kuzyni. Niezależnie od rasy, labradory są przyjazne i dobrze dogadują się z dziećmi. Dzięki tym cechom zyskały zasłużoną reputację.

Wysokość szczeniaka labradora

Szczeniaki labradorów rosną szybko. W wieku około dziewięciu do dziesięciu miesięcy przeciętny labrador osiąga pełną dojrzałość. Po osiągnięciu tego momentu szczenię nadal będzie rosło i nabierało masy. Niekoniecznie będzie rosło wyższe. Jednak większość szczeniąt labradorów osiąga swój maksymalny wzrost i wagę przed ukończeniem roku. Poniżej podajemy kilka pomocnych wskazówek, jak zmierzyć wzrost i wagę szczeniaka.

Szczenięta rasy labrador rosną szybko przez pierwsze sześć miesięcy życia. Drugi rok to czas, kiedy zaczynają rosnąć. Po ukończeniu pierwszego roku życia, szczenięta wychodzą z fazy szczenięcej. W tym czasie szczeniak powinien być już przyjazny i posłuszny. Powinien pozostać dobrze wychowany aż do dorosłości. Wynika to z faktu, że szczenięta labradorów są z natury rasami o małej budowie ciała. Bardzo dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, a wyrosną na psa dużych rozmiarów.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak dobrze wychować labradora?

Jak dobrze wychować labradora?

Next Post
Kiedy pierwsze krycie u labradora?

Kiedy pierwsze krycie u labradora?

Related Posts