Na co choruje pies labrador?

Na co choruje pies labrador?

Chociaż labradory są znane ze swojej radosnej natury i dobrego temperamentu, mogą również cierpieć na różne problemy zdrowotne. Oto niektóre z najczęstszych dolegliwości i ich objawy. Niektóre z tych schorzeń to dysplazja stawów biodrowych, zapalenie stawów i zapalenie ucha zewnętrznego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o właściwej diecie, ćwiczeniach i leczeniu tych chorób. Oprócz wyżej wymienionych chorób u labradorów może również wystąpić dysplazja stawów biodrowych i dystrofia mięśniowa.

Dysplazja stawów biodrowych

Lekarz weterynarii może zalecić dowolną lub wszystkie z wymienionych metod leczenia, aby złagodzić ból i dyskomfort. Lekarz weterynarii może również zalecić bardziej zachowawcze podejście, takie jak kontynuowanie opieki w domu bez wykonywania zabiegu chirurgicznego. Poniższe zabiegi pomogą złagodzić ból, jednak lekarz weterynarii zaleci również kontrolę wagi ciała i łagodzenie bólu – część ta jest produktem wysiłku ekipy portalu Kraina Medycyny Estetycznej. Pies będzie potrzebował odpoczynku, ale idealne będą krótkie spacery na smyczy. Nie należy przepracowywać psa ani nadmiernie go forsować, ponieważ może to spowodować dodatkowe obciążenie stawów.

Zapalenie ucha zewnętrznego

Zapalenie ucha zewnętrznego jest częstą dolegliwością u psów. Chociaż przyczyny tego schorzenia są różne, zazwyczaj jest ono związane z infekcją. Objawy obejmują nieprzyjemny zapach z ucha, drżenie, bolesność lub obrzęk płatka ucha. Często stan ten jest także wynikiem infekcji skóry, np. drożdży. Jednak pewną rolę mogą odgrywać również czynniki genetyczne.

Dystrofia mięśniowa

Aby ustalić, czy pies cierpi na dystrofię mięśniową, należy zabrać go do lekarza weterynarii w celu przeprowadzenia pełnego badania fizykalnego. Wykona on również profil biochemiczny, analizę moczu i pełną morfologię krwi, aby wykluczyć wszelkie choroby podstawowe. W niektórych przypadkach u psów z niedoborem dystrofiny może być podwyższony poziom enzymów, np. w wątrobie. Jednym z najbardziej obiecujących badań w kierunku niedoboru dystrofiny jest biopsja mięśnia. Próbka tkanki mięśniowej jest przesyłana do patologa weterynaryjnego, który potwierdza, że poziom dystrofiny jest nieprawidłowy.

Przeczytaj:  Jaką karmę powinien jeść labrador szczeniak?

Zapalenie stawów

Chociaż nie ma lekarstwa na zapalenie stawów u psów, istnieje kilka sposobów na złagodzenie objawów i ułatwienie codziennych czynności. Poniżej wymieniono kilka metod zapobiegania zapaleniu stawów u labradorów. Pierwszą z nich jest niedopuszczenie do otyłości psa. Nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie psa zwiększa stan zapalny. Nadwaga powoduje uszkodzenie stawów, w tym stawów skokowych, łokciowych i barkowych. Nadwaga uszkadza chrząstkę amortyzującą, a stan zapalny powoduje pogrubienie torebki stawowej.

Paraliż krtani

Paraliż krtani jest stanem postępującym i często konieczna jest interwencja chirurgiczna. Leczenie tego stanu koncentruje się na zapewnieniu pacjentowi maksymalnego komfortu i jakości życia, przy jednoczesnym minimalizowaniu szkód. W łagodnych przypadkach korzystne może być leczenie zachowawcze, w tym utrata masy ciała i kontrolowane ćwiczenia fizyczne. W ciężkich przypadkach konieczna jest interwencja chirurgiczna w celu przywrócenia prawidłowego przepływu powietrza. Czytaj dalej, aby poznać różne możliwości leczenia tego schorzenia.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Ile je labrador?

Ile je labrador?

Next Post
Golden retriever a labrador - podobieństwa

Golden retriever a labrador – podobieństwa

Related Posts